Aktualności

Powrót do listy

5 zalet picia herbatek z kwiatem głogu

Głóg w początkowym etapie wzrostu wygląda jak jarzębina – choć jego owoce są nieco ciemniejsze. Kwitnący głóg wygląda jednak już zupełnie inaczej. Białe, drobne kwiatki mają wiele uroku, jednak to nie jedyna z ich zalet. Smak i niezwykłe właściwości to także ich cechy charakterystyczne.

5 zalet picia herbatek z kwiatem głogu

Wprowadzenie herbatek ziołowych do codziennej diety ma wiele zalet – zwłaszcza gdy sięga się po produkty wspomagające pracę organizmu, o charakterystycznym aromacie i smaku. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego picie herbatki ziołowej z kwiatu głogu ma wiele pozytywnych korzyści? Oto 5 zalet regularnego sięgania po ten napar!

Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie serca

Osoby, które podchodzą do kwestii swojego zdrowia holistycznie i dbają o zrównoważoną dietę oraz odpowiednie nawodnienie, poszukują jak najlepszych środków wspomagających pracę organizmu. Dbanie o siebie często motywuje do sięgnięcia właśnie po herbatkę z kwiatostanu głogu. Jest to bowiem produkt, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie serca. Z tego najbardziej znane są napary z kwiatostanu głogu. Faktycznie, jest to niezwykle istotna z ich zalet, jednak nie jedyna.

Wpływa korzystnie na krążenie

W ludzkim ciele nieustannie krąży krew – bez znaczenia jest to, czy jest się akurat w ruchu, czy się śpi. Z tego powodu warto dbać o to, by przepływ krwi w organizmie był prawidłowy. Picie naparu z kwiatu głogu ma pozytywny wpływ na krążenie krwi w narządach i ich prawidłowe zaopatrzenie w tlen. Głóg przyczynia się do funkcjonowania układu naczyniowego i pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Przyczynia się do łagodzenia niepokoju i drażliwości

W dzisiejszym świecie trudno uniknąć stresujących sytuacji i odpocząć od bodźców zewnętrznych. Z tego powodu wiele osób uskarża się na rozdrażnienie czy stałe odczuwanie niepokoju. Napój z kwiatu głogu może przyczynić się do ich łagodzenia. Zwłaszcza, gdy jego wypicie potraktujesz jak „chwilę dla siebie” – zrelaksujesz się i przez chwilę przestaniesz martwić o codzienne sprawy.

Ułatwia zasypianie

Wraz ze stresem i szybkim, nieregularnym tempem życia mogą pojawić się także problemy z zasypianiem. Herbatka ziołowa z kwiatu głogu może być Twoim sprzymierzeńcem w walce o lepszy sen i szybsze zaśnięcie. Wynika to głównie z jego właściwości, które pomagają w wyciszeniu się i odprężeniu.

Niezwykle smakuje

Napar z kwiatu głogu ma niepowtarzalny smak, nieporównywalny z żadnym innym ziołem. Jest niezwykle orzeźwiający, łączy ze sobą lekką słodycz i kwaskowatość. Warto choć raz spróbować herbatki ziołowej z kwiatu głogu, by przekonać się, czy ten smak oczaruje także i Ciebie!

Spożywanie herbatki z kwiatu głogu może być motorem napędowym zmian, które będą miały wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Regularne spożywanie herbatek ziołowych (polecamy także czystek czy ostropest plamisty) jest bowiem pozytywną zmianą i dobrym nawykiem, który może za sobą pociągnąć także inne przyzwyczajenia, takie jak: sięganie po ekologiczną żywność, aktywność fizyczna, dbanie o nawodnienie organizmu, troska o odpoczynek.

Produkty Herbapol