Aktualności

Powrót do listy

BIO żywność - co warto o niej wiedzieć?

Owoce i warzywa kumulują ze środowiska wiele związków, jak na przykład pestycydy, które w zależności od wielkości spożycia mogą mieć duży udział w diecie człowieka i negatywne konsekwencje dla zdrowia. Nieodpowiednio zbilansowana dieta i spożywanie żywności wysoko przetworzonej jest niekorzystne dla naszego organizmu.

BIO żywność - co warto o niej wiedzieć?

Dlatego warto w swojej diecie spożywać produkty wolne od zanieczyszczeń. Takie właśnie cechy spełnia certyfikowana żywność ekologiczna.

Żywność konwencjonalna vs BIO żywność

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/848 z 30 maja 2018 roku, produkcja ekologiczna jest ogólnym systemem zarządzania gospodarstwem i produkcji żywności, łączącym praktyki najkorzystniejsze dla środowiska i klimatu, a przestrzeganie wysokich norm w zakresie zdrowia, środowiska i dobrostanu zwierząt przy wytwarzaniu produktów ekologicznych decyduje o wysokiej jakości tych produktów.

Dzięki temu żywność ekologiczna, czyli EKO, BIO i ORGANICZNA ma wyższą wartość odżywczą, jest bogatsza w witaminy i składniki mineralne w porównaniu do żywności konwencjonalnej. W związku z tym, BIO żywność jest często lepszą i bardziej dla nas korzystną alternatywą.

Bądź świadomym konsumentem

Produkty BIO są pozbawione szkodliwych pozostałości nawozów, powstają w naturalny i etyczny sposób, ich produkcja nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Z tego powodu chętnie sięgają po nie osoby, które nie tylko dbają o swoje zdrowie, ale i o środowisko. Produkty BIO często są także smaczniejsze.

Warto zwracać uwagę na to, czy dany produkt jest organiczny nie tylko podczas kupowania świeżych warzyw, owoców i produktów pochodzenia odzwierzęcego, ale i wybierając produkty przetworzone. W ofercie marki Herbapol można znaleźć BIO dżemy, syropy i herbatki, posiadające m. in. certyfikaty Ekogwarancji – wiodącej ogólnopolskiej jednostki certyfikującej produkty wytworzone według zasad rolnictwa ekologicznego. Oznacza to, że zostały wyprodukowane z najwyższej jakości BIO składników i będą bardzo dobrym wyborem podczas zakupów!

Produkty Herbapol