Aktualności

Powrót do listy

Czy syrop barmański służy tylko do drinków?

Czy syrop barmański służy tylko do drinków?

Syropy barmańskie przeznaczone są zarówno dla restauracji i barów, jak i na domowe potrzeby. Są idealne do drinków, piwa, herbaty i wody. Syropy do drinków nie są wyłącznie przeznaczone dla profesjonalistów: możemy z nich korzystać również podczas domowych imprez, kiedy chcemy przygotować gościom pyszne koktajle. Jednak aby zachwycić naszych gości, typowy syrop barmański nie jest koniecznością. Syropy przeznaczone do użytku domowego również wspaniale wzbogacają smak koktajli. Jak jeszcze możemy wykorzystać syropy?

Syropy barmańskie niezbędne w hotelach i restauracjach

Profesjonalny sprzęt barmański w znaczący sposób usprawnia pracę profesjonalnych barmanów, jak i początkujących pracowników lokalu. Korzystają oni ze specjalnych urządzeń, które zbyt często nie goszczą w domowych kuchniach. Podstawą pracy jest oczywiście shaker, pozwalający na precyzyjne wymieszanie składników, w tym słodkich syropów, mleka, śmietany czy żółtka jaja. Do większości drinków dodaje się właśnie syrop barmański, który poprawia smak koktajlu i pomaga stworzyć fantazyjne drinki.
W świecie barmańskim nie może oczywiście zabraknąć miarki barmańskiej, która pomaga zachować odpowiednie proporcje składników koktajli. Jeżeli barman tworzy słodkie drinki w oparciu o syropy i owoce, musi zaopatrzyć się w moździerz (muddler), czyli rozgniatacz owoców z gumową końcówką. Do uzyskania idealnego smaku często wystarczą syropy barmańskie, jednak dodatek owoców z pewnością doda fantazji drinkom. Dodatkowo należy wykorzystać sitko barmańskie w celu przelania musu owocowego do kieliszka. Równie niezbędne będą pompki do przelewania syropów z większych butli, jednak przeważnie są one dodawane do kupionego syropu.

Syrop barmański – doda smaku nie tylko drinkom

Zarówno latem, jak i zimą syropy mają różnorodne zastosowanie. W gorące dni pomagają ugasić pragnienie osobom, które nie przepadają za zwykłą wodą, a zimą można je stosować jako słodki dodatek do rozgrzewających napojów. Do czego jeszcze przyda nam się syrop, który jest przeznaczony do stricte domowego użytku?
Desery z owocową nutką – idealne na ciepłe, jak i zimne pory roku. Latem orzeźwiające lody będą jeszcze lepiej smakować z dodatkiem syropu wiśniowego lub truskawkowego. Natomiast zimą musy lub desery owocowe podkreśli słodki smak syropu malinowego, kojarzący się z wakacjami.
Naleśniki i pancakes – zarówno polska, jak i amerykańska wersja tej potrawy idealnie komponuje się z syropami. Wybór jeśli chodzi o warianty smakowe jest tu bardzo duży i zależy oczywiście od oczekiwanego efektu. Naleśniki z owocami egzotycznymi będą idealnie współgrać z syropem pomarańczowym, a pancakes z wiśniowym lub imbirowym.

Jak odpowiednio dobrać syrop do drinków i piwa?

Niektórzy z nas chcą się wykazać zdolnościami barmańskimi na imprezie w domu. W tym celu warto zaopatrzyć się w wymienione wyżej sprzęty. Jednak nie to jest najważniejsze, ale pomysł na kreatywne drinki, które zaskoczą gości. Obowiązkowymi składnikami będzie oczywiście wybrany alkohol, soki i syropy. Jeżeli jesteśmy smakoszami piwa, to idealnym dodatkiem będzie syrop malinowy lub imbirowy. Przygotowując drinki na domowej imprezie, nie musisz zaopatrywać się w syrop barmański. Tradycyjne syropy do mieszania z wodą są zresztą często wybierane także przez profesjonalnych barmanów. Wybierz swój ulubiony smak syropu i to na jego bazie stwórz wymarzony napój.

Produkty Herbapol