Aktualności

Powrót do listy

Czym zastąpić kawę?

Czym zastąpić kawę?

Niestety nie na każdego dobrze działa kofeina zawarta w kawie, nie jest ona bowiem zupełnie neutralna dla naszego organizmu, a w nadmiarze szkodzi. Regularne picie kawy może podwyższać poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, jesteśmy wówczas bardziej drażliwi i niespokojni. Kawa spożywana w nadmiarze wypłukuje minerały, podnosi ciśnienie krwi i zakwasza organizm. Często osoby pijące kawę odczuwają podrażnienie żołądka i jelita cienkiego. Czym zatem zastąpić kawę, by uniknąć negatywnych skutków jej picia?

Guarana – najzdrowsza alternatywa dla kawy

Guarana jest rośliną o czerwonych owocach używaną od bardzo dawna, zawsze była ceniona za swoje właściwości prozdrowotne – jest źródłem siły, zdrowia i urody. To najlepszy energetyk, który zawiera 3 razy więcej kofeiny niż kawa, która jednocześnie jest bardzo łatwo przyswajalna. Guarana zawiera również skrobię, żywicę oraz białko i nie powoduje zakwaszenia organizmu. Czysta kofeina pochodząca z guarany nie obciąża żołądka, jelit, układu krążenia. Jest odpowiednia dla osób, które nie tolerują kawy, a potrzebują pobudzenia.

Jak działa naturalna kofeina?

  • Naturalna kofeina stymuluje układ nerwowy, powodując wydzielanie neuroprzekaźników i hormonów, czyli dopaminy, albo adrenaliny. Dzięki temu możemy odczuć większą wydolność psychiczną, jak i fizyczną. Pobudza również układ naczynioworuchowy oraz oddechowy.
  • Udowodniono również działanie odtruwające naturalnej kofeiny, która jest skutecznym lekiem na biegunkę oraz wpływa na zmniejszenie ilości gazów zalegających w jelitach. Pomaga oczyszczać krew i ma działanie moczopędne.
  • Guaranie przypisuje się również właściwości odchudzające. Przyspiesza przemianę materii, pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Powoduje również zatrzymanie uczucia nadmiernego apetytu, dięki temu naturalne energetyki są polecane dla wszystkich osób walczących z nadwagą.

Kto powinien pić napoje z guaraną?

Guarana zawarta w energetykach, takich jak Green-Up jest polecana dla osób, które chciałyby naturalnie i zdrowo podnieść swoją wydolność oraz zyskać dodatkową energię potrzebną do działania. Jest wskazana przy znacznym obniżeniu energii życiowej, zmęczeniu psychicznym i fizycznym, a także zaburzeniu koncentracji i pamięci, co jest szczególnie istotne dla osób wykonujących pracę umysłową. Naturalne napoje z guaraną pomagają również zwalczyć ból głowy oraz wzmocnić odporność. Są także pomocne w przypadku chęci zgubienia zbędnych kilogramów i pozbycia się cellulitu.

Energetyki z zawartością guarany mogą z powodzeniem zastąpić kawę, ponieważ lepiej pobudzają, a co najważniejsze nie odczuwamy przykrych objawów, które mogą wystąpić podczas regularnego picia kawy. Guarana jest naturalnym stymulantem obecnie powszechnie wykorzystywanym na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że dobroczynne właściwości tej rośliny nie kończą się jedynie na właściwościach energetyzujących.

Produkty Herbapol