Aktualności

Powrót do listy

Czym zastąpić słodkie napoje w diecie Twojego dziecka?

Nawadnianie organizmu jest równie istotne w diecie dziecka, jak spożywanie wysokiej jakości naturalnych produktów. Dzieci uwielbiają soki i słodkie napoje gazowane, jednak w nadmiarze nie są one korzystne dla zdrowia dziecka, ze względu na dużą zawartość cukru. Poza tym, najmłodszym należy się urozmaicenie. Na szczęście istnieją alternatywy dla słodkich napojów i soków – przede wszystkim naturalne i zdrowe herbatki owocowe! Dobrej jakości produkty bez problemu znajdziemy w sklepie.

Czym zastąpić słodkie napoje w diecie Twojego dziecka?

Dlaczego warto pić herbatki owocowe?

Najmłodsi uwielbiają smak owoców, zwłaszcza w postaci słodkich napojów. W umiarkowanej ilości większość tego typu produktów nikomu nie szkodzi, również najmłodszym. Co nie znaczy, że dzieci powinny rezygnować z innych napojów, w tym naparów. Herbaty ziołowe nie są szczególnie lubiane przez najmłodszych, podobnie jak lekko pobudzająca herbata. Nie wszystkie herbaty ziołowe powinny być spożywane przez dzieci. Picie naturalnych naparów to jednak dobry zwyczaj, który warto zaszczepić w dzieciach. Rolę „zdrowej herbatki” wśród najmłodszych mogą pełnić herbatki owocowe. Latem przynoszą organizmowi orzeźwienie, a w trakcie chłodniejszych miesięcy ciepły napar pomaga rozgrzać organizm po powrocie ze szkoły lub zabaw na świeżym powietrzu. Rodzice chętnie przygotowują dla swoich dzieci naturalne herbatki owocowe, ponieważ doskonale wiedzą, jaki jest skład takiego napoju.

Bogactwo smaku wyłącznie z natury

Herbatki owocowe, jak sama nazwa wskazuje, to kompozycje z wysoko wyselekcjonowanych owoców. Dzieci mogą się w nich zakochać, porzucając napoje gazowane i dosładzane napoje owocowe. Kawałki owoców zalane gorącą wodą uwalniają z siebie wszystko co najlepsze. Ponadto na rynku spotkamy coraz więcej ciekawych mieszanek, które powinny zaspokoić każde podniebienie. Na przykład popularne herbatki owocowe z kawałkami maliny mogą zawierać dodatkowo skórki cytryny i kwiat hibiskusa lub owoc pigwy. Herbatki owocowe z maliny smakują jeszcze lepiej w towarzystwie ukrytych w torebkach kawałków jabłek, owoców bzu czarnego czy ziół. Od lat popularnością cieszą się między innymi herbatki owocowe z dzikiej róży, leśnych owoców i żurawiny.

A co ze słodyczą? Sama w sobie herbatka owocowa nie będzie tak słodka jak sok lub napój gazowany. Ulegając dziecięcym potrzebom możemy więc pozwolić na ich dosłodzenie, na przykład miodem, cukrem trzcinowym lub jego naturalnymi niskokalorycznymi substytutami – choćby naturalną substancją słodzącą, pochodzącą ze Stevii. Najważniejsze, że zachowujemy kontrolę nad składem takiego pysznego naparu. Herbatki owocowe przygotowywane w domu zawsze będą stanowić doskonały wybór dla najmłodszych.

Jak wybierać herbatki owocowe?

Herbatki owocowe różnią się swoim składem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Najlepiej postawić na produkty zawierające wyłącznie naturalne składniki, w tym naturalne aromaty, które swoją intensywnością wcale nie muszą ustępować ulubionym napojom dzieci.. Duża ilość kawałków owoców decyduje o intensywności smaku i aromatu. Przeglądając sklepowe półki z łatwością odróżnimy w pełni naturalne herbatki owocowe od pozostałych.

Produkty Herbapol