Aktualności

Powrót do listy

Herbatka z mięty – działanie i właściwości mięty

Herbatka z mięty – działanie i właściwości mięty

Mięta jest ziołem cenionym na całym świecie ze względu na swoje dobroczynne właściwości. Od wieków uważana jest za cudowną roślinę dającą ukojenie umysłowi i ciału. Herbatka miętowa jest nie tylko pysznym naparem, ale również doskonałym rozwiązaniem, jeżeli dokucza nam układ pokarmowy. Jakie jeszcze korzystne właściwości posiada mięta?

Herbatka z mięty na układ trawienny

Najpopularniejszą chyba zaletą herbatki miętowej jest jej pozytywny wpływ na układ pokarmowy. Mięta pobudza czynności wydzielnicze wątroby i żołądka. Zwiększa ilość soku żołądkowego oraz wydzielanej żółci. Dzięki niej spożywany przez nas pokarm jest efektywniej rozkładany i wchłaniany w jelitach. Skutecznie łagodzi wzdęcia. Wykazuje działanie rozkurczające mięśnie gładkie układu trawiennego oraz wspomaga prawidłowe ruchy perystaltyczne jelit. Z tego względu warto sięgnąć po herbatkę z mięty po ciężkostrawnym i wzdymającym posiłku. W przypadku niewielkich problemów z trawieniem można dwa razy dziennie spożywać gorący napar. Herbatka miętowa jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób na diecie. Oprócz tego, że poprawia perystaltykę jelit – bardzo dobrze nawadnia organizm. Zamiast wysokokalorycznej przekąski warto zaparzyć herbatkę i delektować się jej smakiem. Należy jednak pamiętać, że nie można przesadzać ze spożywaniem naparu z mięty – tak jak i w przypadku każdych innych ziół i naparów, warto zachować zdrowy rozsądek i nie przekraczać sugerowanej, proponowanej ilości spożycia.

Działanie uspokajające

Osoby, które lubią korzystać z cennych darów natury, powinny wprowadzić do codzienności rytuał picia herbatki z mięty. Właściwości rozkurczające mięty dotyczą nie tylko żołądka, ale również pozytywnie wpływają na układ nerwowy. Jej działanie można porównać do innego zioła, wpływającego korzystnie na nasz organizm, czyli melisy. Herbatka z mięty skutecznie uspokaja, rozluźnia mięśnie i łagodzi stany napięcia. Gorący napar wypity przed snem pozwoli zrelaksować umysł i ciało, zapewniając spokojny sen.

Herbatka z mięty na nieświeży oddech

Picie herbatki miętowej pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie błony śluzowej jamy ustnej. Przyjemny aromat i orzeźwiający smak naparu daje ukojenie, szczególnie w ciepłe dni. Jednak największe korzyści przejawia dla osób borykających się z problemem nieświeżego oddechu. Dzięki swoim właściwościom mięta skutecznie rozwiązuje ten problem, pozostawiając w ustach przyjemny, miętowy smak. Ponadto zawartość mentolu w herbacie z mięty ma pozytywny wpływ na górne drogi oddechowe.

Dla przyjemności!

Warto pić herbatkę z mięty nie tylko ze względu na jej pozytywny wpływ na nasz organizm, ale również dla przyjemności. Pyszny aromat mięty z pewnością poprawi samopoczucie po ciężkim dniu. Herbatkę miętową można serwować zarówno na ciepło, jak i na zimno. Latem trudno znaleźć lepszy napój, który tak dobrze ugasi pragnienie, natomiast zimą gorący napar doskonale rozgrzeje organizm. Szczególnie dla fanów orzeźwiających smaków herbatka z mięty będzie świetnym rozwiązaniem.

Produkty Herbapol