Aktualności

Powrót do listy

Herbatki funkcjonalne – czy faktycznie wspomagają odchudzanie?

Zioła towarzyszą ludziom od wieków. Dobrze znamy właściwości liści, kwiatów, owoców czy nasion wielu roślin, które wspomagają poszczególne funkcje naszego organizmu. Niektórym ziołom przypisuje się właściwości wspomagające odchudzanie. Czy słusznie? Dziś przeanalizujemy kilka popularnych naparów pod kątem ich wpływu na przyspieszenie przemiany materii i procesy trawienne.

Herbatki funkcjonalne – czy faktycznie wspomagają odchudzanie?

Zielone herbaty

Jednym z pierwszych skojarzeń z odchudzaniem jest zielona herbata. Jak jest w rzeczywistości? Najstarszy napój świata uważany jest za źródło długowieczności i dobrego stanu umysłu. Niektóre badania stwierdzają, że zielone herbaty rzeczywiście wspierają proces odchudzania, jednak warto po nią sięgać przede wszystkim ze względu na jej walory smakowe. Oprócz tradycyjnej wersji w sklepach można spotkać także zieloną herbatę z cytryną, a w wersji ekspresowej również z owocami wiśni. Aromatyczny napar z powodzeniem może zastąpić nadużywaną przez wiele osób kawę, a także ułatwić wykluczenie z diety dosładzanych napojów!

Herbaty wspomagające odchudzanie

Istnieją herbaty funkcjonalne, których głównym celem jest wsparcie odchudzania. Sięgnięcie po mieszanki herbaty i ziół może mieć pozytywny wpływ na metabolizm czy poziom energii podczas codziennej aktywności fizycznej – w zależności od wybranej herbaty. Herbatki tego typu mają jedną przewagę nad naparami z ziół – zostały skomponowane w świadomy sposób, dzięki czemu łączą w sobie moc różnych składników.

Herbatka Spalanie + oczyszczanie, suplement diety, zawiera m.in. herbatę Pu-Erh, Yerba Mate, czystek, pokrzywę, morszczyn będący naturalnym źródłem jodu, a także ekstrakt z owoców opuncji figowej, który wspomaga odchudzanie poprzez spalanie nagromadzonych w organizmie tłuszczów. Dedykowana jest więc osobom chcącym utrzymać prawidłową masę ciała.

Osobom, które chcą sięgnąć po herbatkę wspierającą prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego dedykowana jest Herbatka Trawienie + praca wątroby, suplement diety. Dodatek owocu kminku wpływa na wydzielanie soku żołądkowego. Kolendra, wspomaga utrzymanie prawidłowej równowagi gazów w przewodzie pokarmowym, zaś pozytywny wpływ na wątrobę i drogi żółciowe ma dodatek kłącza kurkumy. Herbatka funkcjonalna, która ma wspomóc układ pokarmowy, nie mogłaby się także obejść bez dodatku mięty! Mięta wspomaga naturalne procesy trawienne i pracę jelit.

Nic nie zastąpi diety i treningu

Nic nie zastąpi zrównoważonej diety o odpowiedniej podaży energetycznej i proporcjach poszczególnych składników. Po herbatki funkcjonalne oraz po także warto sięgać, przede wszystkim ze względu na ich wyjątkowy smak. Równie ważna jest regularna aktywność fizyczna!

Produkty Herbapol