Aktualności

Powrót do listy

Herbatki ziołowe dla aktywnych

Zioła od kilku lat wracają do łask! Jako społeczeństwo, zaczynamy doceniać ich prozdrowotne działanie oraz wyjątkowe walory smakowe. Herbatki ziołowe często wybierane są także przez osoby aktywne – zarówno fizycznie, jak i zawodowo. Nie dzieje się tak bez powodu.

Herbatki ziołowe dla aktywnych

Podstawę do walki o piękną sylwetkę i dobre samopoczucie zawsze stanowi zdrowa i zbilansowana dieta, a także dbanie o przyswajanie odpowiedniej ilości płynów. Napary ziołowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez osoby, które chcą wprowadzić do swojej codziennej rutyny jeszcze więcej zdrowych nawyków i wspomóc pracę całego organizmu. Podpowiadamy, po jakie napary warto sięgnąć będąc osobą aktywną!

Zbawienny wpływ odpoczynku

Osoby, które na co dzień są bardzo aktywne fizycznie lub psychicznie, często zapominają o zbawiennej mocy regeneracji i odpoczynku. Stosowanie herbatek ziołowych, by się wyciszyć i odpocząć, jest naturalnym sposobem, który warto wykorzystać, by wspomóc organizm. Szczególnie dobrym wyborem będzie melisa, która ma pozytywny wpływ na samopoczucie, ułatwia odprężenie organizmu, a także wpływa korzystnie na spokojny sen. W naszej ofercie można znaleźć dwa produkty z melisą w roli głównej. Osoby, które potrzebują chwili dla siebie i odprężenia mogą sięgnąć po BIO herbatkę Melisa. Liście melisy, z których powstaje napar, są certyfikowanym składnikiem ekologicznym, co także jest zaletą dla aktywnych osób, które dbają o jakość spożywanych składników. Osoby, które mogą zdecydować się na zakup Melisy z serii Zielnik Polski. W przypadku tego produktu liście melisy zostały ukryte w przeźroczystych torebkach, dzięki czemu napar jest wygodny do zaparzenia, nie wymaga dodatkowych akcesoriów i jest wygodny w przechowywaniu i transporcie.

Orzeźwiający smak dla aktywnych

Mięta pieprzowa jest chętnie spożywana przez osoby, które dbają o prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego oraz chcą dodatkowo wspomóc procesy trawienne. Wiele osób ceni ją przede wszystkim za niezwykle orzeźwiający, intensywny i świeży smak, który przynosi ukojenie – zwłaszcza w letnich miesiącach. Osoby aktywne z powodzeniem mogą sięgnąć po BIO herbatkę Mięta, która zachwyca intensywnym aromatem i smakiem mięty pieprzowej. Chwila z kubkiem naparu z mięty pomaga także się odprężyć, dlatego warto po nią sięgnąć także podczas relaksu po intensywnym wysiłku fizycznym. Zabiegane osoby mogą wybrać Miętę z serii Zielnik Polski, w torebkach.

Dla chcących uniknąć podjadania

Aktywne osoby, które dbają o zbilansowaną dietę i spożywanie odpowiedniej ilości składników odżywczych mogą pomóc sobie w utrzymaniu prawidłowej gospodarki węglowodanowej organizmu, sięgając po napary z morwy białej. Glukoza jest podstawowym źródłem energii w ludzkim organizmie, jest więc potrzebna by wszystkie organy mogły odpowiednio pracować. Morwa biała, poprzez spowolnienie działania enzymów biorących udział w trawieniu węglowodanów, przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi. Z tego powodu napary z morwy są chętnie wybierane przez osoby chcące uniknąć podjadania między posiłkami Napar z morwy białej charakteryzuje się niezwykłym aromatem, warto po niego sięgać także ze względu na walory smakowe.

Osoby aktywne zawodowo, uprawiające sport oraz żyjące w ciągłym pędzie mogą sięgnąć po herbatki ziołowe, których spożywanie może mieć pozytywny wpływ na stan organizmu. Główną zaletą ich spożywania jest jednak to, że sięgając po napar – znajdujesz chwilę dla siebie, na odpoczynek i relaks.

Produkty Herbapol