Aktualności

Powrót do listy

Jak rozpocząć przygodę z odchudzaniem?

Jak rozpocząć przygodę z odchudzaniem?

Silna motywacja, ekscytacja nowym wyzwaniem – każdy kto próbował zgubić zbędne kilogramy zna ten stan, jednak nie zawsze potrafimy utrzymać się w swoim postanowieniu. Aby nie zaprzepaścić tego wysiłku warto poznać zasady, które pomogą nam uzyskać upragnioną wagę. Przedstawiamy 4 porady, które wreszcie pomogą osiągnąć cel.

Odpowiednie przygotowanie

Gdy realizujemy postanowienie bardzo ważna jest zmiana nastawienia. Czasami ciężko podjąć nam ostateczną decyzję związaną ze zmianą stylu życia. Dieta kojarzy się z katorgą i wiecznym głodem. Wcale tak nie jest! Warto wyrzucić ze swojego słownika słowo „dieta” i zamienić na „zdrowy tryb życia”. W procesie odchudzania pomoże zdobycie odpowiedniej wiedzy, jak jeść, ćwiczyć, czy radzić sobie ze spadkiem motywacji. Zanim zaczniemy rewolucyjną zmianę trzeba dobrać optymalny moment. To już połowa sukcesu. Jeżeli będziemy zbyt przepracowani, zestresowani, nie będziemy się wysypiać, to szybko zrezygnujemy z postanowienia. Warto najpierw poukładać swoje sprawy osobiste i przystąpić do wyzwania.

Wyznaczanie realnych celów

Podczas przygotowań do odchudzania trzeba postawić sobie realny cel, do którego będziemy dążyć. Całą drogę można oczywiście podzielić na kilka etapów, bo dzięki temu będziemy odczuwać satysfakcję z osiągnięcia każdego celu. Warto również zrobić sobie zdjęcia, spisać wymiary i sukcesywnie notować postępy. Nic tak nie daje kopa motywacyjnego! Dobrym pomysłem będzie również wyrzucenie wagi i bazowaniu tylko na wymiarach, ponieważ podczas ćwiczeń zostają rozbudowane mięśnie, a poziom tkanki tłuszczowej spada. W związku z tym na wadze nie musi ukazać nam się wymarzona liczba kilogramów, ale to właśnie ubrania będą idealnym miernikiem.

Racjonalna dieta

Warto postawić na niezbędne dla zdrowia substancje odżywcze zawarte w produktach pełnoziarnistych, takich jak chleb i makaron. Do każdego posiłku należy dodawać różnorodne warzywa, natomiast białko możemy czerpać z chudego mięsa, takiego jak kurczak i indyk, a także z roślin strączkowych. Oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, orzechy dodawane do sałatek skutecznie pomogą spalić tłuszcz z okolicy brzucha. Dobrym dodatkiem będą herbaty odchudzające, które wspomagają przemianę materii. Herbaty odchudzające Herbapol mają w sobie naturalne, odpowiednio dobrane składniki takie jak Herbata czerwona Pu-Erh, Yerba Mate, Pokrzywa, czystek, ekstrakt z owoców opuncji figowej, czy owoce Goji, które wspomogą pracę układu pokarmowego. Nie tylko herbaty odchudzające będą odpowiednie dla naszej figury, ale również mieszanki ziół, takich jak mięta, kminek, kolendra i dobroczynna kurkuma.

Ćwiczenia fizyczne

Nie tylko odpowiednie przygotowanie psychiczne, zdrowy jadłospis i herbaty odchudzające pomogą nam osiągnąć wymarzoną figurę. Aktywność fizyczna poprawi naszą kondycję, ureguluje przemianę materii, ujędrni ciało i sprawi, że będziemy mieli dobre samopoczucie. Do spalania tkanki tłuszczowej najlepsze będą ćwiczenia cardio, czyli takie, które możemy wykonywać przez 30-60 minut, przy umiarkowanej intensywności. Może to być jazda na rowerze, bieganie, szybki spacer lub pływanie. Ponadto 3 razy w tygodniu warto zaplanować ćwiczenia siłowe na każdą partię ciała. Bardzo dobrym przykładem jest trening obwodowy, który angażuje wszystkie mięśnie i pomaga wyrzeźbić sylwetkę.

 

Produkty Herbapol