Aktualności

Powrót do listy

Nagrody Esencja Natury 2017 rozdane!

Nagrody Esencja Natury 2017 rozdane!

10 października w restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich odbyła się 9. uroczysta Gala Herbapol Esencja Natury. Do grona liczącego blisko czterdziestu laureatów dołączyło sześć inspirujących osobowości, w których życiu stale obecna jest natura. Laureaci to osoby różniące się pod wieloma względami, jednak bez wątpienia traktujące obcowanie z naturą jako „esencję życia”. Wszystkich nagrodzonych cechują takie wartości, jak pielęgnowanie tradycji, odwaga, wytrwałość oraz przekraczanie własnych możliwości.

 

Laureaci nagrody Esencja Natury 2017 zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:

NATURA W SZTUCE – Jerzy Kryszak, aktor, satyryk i parodysta. Nominowany za pasję do fotografowania tego co w pobliżu, poniżej. Tam gdzie, aby dostrzec piękno, trzeba pochylić głowę.
NATURA I MEDIA – Krystyna Czubówna, dziennikarka, prezenterka, lektorka filmów przyrodniczych. Nominowana za umiejętność tworzenia niepowtarzalnej atmosfery, a także za przekonanie, że dzięki respektowaniu praw natury możemy być lepszymi ludźmi.
NATURA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH – Marta Dymek, autorka kulinarnego bloga Jadłonomia i książki pod tym samym tytułem. Nominowana za zieloną rewolucję, odkrywanie zapomnianego potencjału przyrody oraz niekonwencjonalny zmysł kulinarny.
NATURA W SPORCIE – Piotr Suchenia, biegacz, triathlonista, organizator imprez biegowych, trener i bloger. Nominowany za osiągnięcia sportowe, w tym zwycięstwo w ekstremalnym maratonie na Biegunie Północnym.
NATURA I NAUKA – Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce, organizacja pozarządowa zrzeszająca między innymi dyrektorów i kierowników polskich ogrodów botanicznych. Nominowana za liczne dokonania w dziedzinie botaniki, za publikacje naukowe i działanie na rzecz środowiska naturalnego i ochrony przyrody.

 

super-product-nagroda-photo1

super-product-nagroda-photo3super-product-nagroda-photo4

super-product-nagroda-photo1

Kapituła Nagrody Herbapol Esencja Natury przyznała w tym roku Nagrodę Specjalną. Otrzymał ją Wojciech Dąbrowski – jeden z pionierów powojennego podróżowania po świecie. Za nietuzinkowe podejście do życia, kontakt z naturą, 12-krotne okrążenie globu i nieustającą chęć podróżowania.

Tegoroczną Galę poprowadziła Ewa Wachowicz, laureatka nagrody specjalnej Esencja Natury 2015.

Wieczór uświetnił występ Andrzeja Piasecznego.

essencja-natury-2017-8essencja-natury-2017-7

Produkty Herbapol