Aktualności

Powrót do listy

Nagrody Herbapol Esencja Natury 2016 wręczone!

Nagrody Herbapol Esencja Natury 2016 wręczone!

25 października w warszawskiej restauracji Belvedere odbyła się po raz ósmy uroczysta gala wręczenia nagród Esencja Natury. Tegorocznymi laureatami zostali: Sebastian Kulis, Adam Brzoza, Lara Gessler, Ryszard Kałaczyński i Tomasz Michniewicz. Nagrodą specjalną uhonorowano Dorotę Wellman.

Do grona liczącego już ponad trzydziestu laureatów dołączyło sześć nieprzeciętnych osobowości, które – podążając za głosem natury – pielęgnują najważniejsze wartości i przekazują je innym. Obcowanie z naturą jest dla nich esencją życia. Rozważnie i z szacunkiem pielęgnują tradycję, przekraczają swoje możliwości oraz inspirują innych do naśladowania i działania. Wierzą w jedną naturę świata mimo wszystkich jego różnic.

Laureaci nagrody Esencja Natury 2016 zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:
• Inspiracja naturą w mediach społecznościowych – Sebastian Kulis, autora internetowego zielnika www.roślinneporady.pl
• Inspiracja naturą w sztuce – Adam Brzoza, fotografik z Zakopanego, pasjonat gór i przyrody
• Debiut – Lara Gessler, autorka książki z przepisami na ziołowe desery
• Inspiracja naturą w życiu – Ryszard Kałaczyński, ultra maratończyk amator, rekordzista Guinnessa (366 maratonów w 366 dni)
• Natura i media – Tomasz Michniewicz, dziennikarz, reportażysta, fotografe

super-product-nagroda-photo1

super-product-nagroda-photo3super-product-nagroda-photo4super-product-nagroda-photo1

Kapituła Nagrody Herbapol Esencja Natury przyznała w tym roku Nagrodę Specjalną. Otrzymała ją dziennikarka i prezenterka telewizyjna Dorota Wellman. Za obecność natury w życiu, w dosłownym i metaforycznym znaczeniu. Za zaangażowanie społeczne, wolontariat i rozważną dobroczynność. Za wspieranie inicjatyw proekologicznych i prozdrowotnych. Za przecieranie ścieżek, pokonywanie wzniesień, za sterowanie z wiatrem i pod wiatr. Za bycie naturalną w pełnej zgodzie ze sobą. Statuetkę odebrała z rąk Jerzego Staraka i Evangelosa Evangelou, Prezesa Herbapol-Lublin S.A.

Tegoroczną galę poprowadziła Agnieszka Cegielska, laureatka nagrody Esencja Natury 2015, w kategorii „Propagowanie natury w mediach”. Wieczór uświetnił występ Kayah & Royal Quartet. Artystka zaśpiewała swoje największe przeboje w nowych aranżacjach.

super-product-nagroda-photo1super-product-nagroda-photo3

W uroczystości wzięli udział m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Mariola Bojarska-Ferenc, Szymon Majewski, Maja Popielarska, Robert Korzeniowski, Krzysztof Daukszewicz, prof. Iwona Wawer, Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz, Tomasz Sikora.

 

Produkty Herbapol