Aktualności

Powrót do listy

Innowacja Herbapolu doceniona przez ekspertów stomatologii

Innowacja Herbapolu doceniona przez ekspertów stomatologii

Każdego roku do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego wpływa kilkanaście wniosków o przyznanie rekomendacji produktom konsumenckim z rynku FMCG. Mimo to, jedynie kilka marek w Polsce może pochwalić się tym oznaczeniem na opakowaniach swoich produktów. Tym bardziej cieszymy się, że w tak selektywnym gronie znajduje się jedna z ostatnich nowości marki Herbapol – innowacyjne cukierki oczyszczające język.

Rekomendacja PTS stanowi m.in. oficjalne potwierdzenie, że produkt spełnia najwyższe standardy jakości i wspiera utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Każdy wniosek rozpatrywany jest przez dedykowany, specjalnie powoływany zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, którzy indywidualnie dobierają odpowiednią procedurę badawczą. Analiza wszystkich dokumentów może trwać nawet rok. W przypadku cukierków oczyszczających język marki Herbapol były to dwa intensywne miesiące, podczas których ściśle współpracowaliśmy z ekspertami, dostarczając im niezbędną dokumentację, a także odpowiadaliśmy na wszelkie pytania dodatkowe. W procesie oceny eksperci wzięli pod uwagę cały przebieg prac badawczych nad produktem, jego recepturę, właściwości i wpływ na zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

– Udzielanie Rekomendacji wybranym produktom stanowi wyraz naszych starań na rzecz wskazywania nie tylko lekarzom stomatologom, ale również konsumentom wysokiej jakości wyrobów, wspierających higienę jamy ustnej. Utrzymanie prawidłowego poziomu higieny stało się szczególnym wyzwaniem w okresie pandemii koronawirusa, gdy dostęp do gabinetów stomatologicznych został utrudniony, a znaczny odsetek pacjentów zrezygnował z regularnych przeglądów u dentysty. W naszej ocenie, produkty czyszczące język marki Herbapol, dzięki unikalnej w skali rynkowej kompozycji składników i wysokim właściwościom oczyszczającym, doskonale wpisują się w aktualne potrzeby konsumentów – wskazuje prof. dr hab. Tomasz Gedrange, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Receptura naszych cukierków oparta jest o zmielone nasiona lnu, które odpowiadają za ścieranie osadu i bakterii z powierzchni języka. Zawartość cynku wspiera utrzymanie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej, czyli odpowiedniego poziomu pH w organizmie, a naturalny olejek miętowy i mentol odświeżają oddech. To pierwszy i jedyny produkt w swojej kategorii na polskim rynku. Dostępny jest w czterech owocowo-ziołowych wariantach smakowych.

Serdecznie dziękujemy ekspertom Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego za docenienie naszej pracy i zaufanie! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkty Herbapol