Aktualności

Powrót do listy

Rozdanie nagród Herbapol Esencja Natury i jubileusz 65-lecia firmy

Rozdanie nagród Herbapol Esencja Natury i jubileusz 65-lecia firmy

W środę 15 października 2014 roku w restauracji Belvedere w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 65-lecia firmy Herbapol-Lublin S.A. oraz wręczenia nagród Herbapol Esencja Natury. Do licznego już grona 21 laureatów nagrody dołączyli: prezenterka telewizyjna Paulina Sykut-Jeżyna, prekursorka fitnessu w Polsce Mariola Bojarska-Ferenc, fotografik Tomasz Sikora, kierownik Zakładu Opieki Farmaceutycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska oraz rodzina braci Golec.

Od kilku lat rośnie świadomość osób, które dbają o zdrowy styl życia, czytają listy składników, chcą wiedzieć skąd pochodzą spożywane przez nich produkty. Tłumy zainteresowanych przyciągają targi żywności, prezentacje lokalnych producentów oraz biegi organizowane w dużych miastach. Firma Herbapol-Lublin S.A. podąża za tymi zmianami i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Pamięta także, że dom, rodzina, przyjaciele, autorytety stanowią ponadczasowe wartości, które należy pielęgnować, by harmonijnie współistnieć, zachować i przekazać je przyszłym pokoleniom.
Rodzina jest jak drzewo – by w pełni rozkwitać i wydawać owoce, musi czerpać siłę z mocnych korzeni. Dlatego kapituła firmy Herbapol Lublin S.A. postanowiła stworzyć zupełnie nową, wyjątkową kategorię nagrody, by szczególnie uhonorować osoby, które hołdują podstawowym zasadom. W tym roku z okazji jubileuszu 65-lecia firmy przyznano specjalne wyróżnienie Herbapol Esencja Natury Dla Pokoleń. Nagrodę otrzymali Łukasz i Paweł Golec z rodzinami.

W kategorii „Inspiracja naturą w życiu” – Paulina Sykut-Jeżyna, prezenterka telewizyjna. Nagrodę otrzymała w podziękowaniu za zaangażowanie w akcje związane z obroną praw natury i zwierząt . Przykład prezenterki stanowi dla wielu osób uwiarygodnienie skrywanych często poglądów i zachęca do działania. Poprzez udział w triathlonie i Maratonie Warszawskim pokazała siłę swojego charakteru. Udowodniła, że dzięki uporowi i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego celu można spełnić swoje marzenia, nawet przy bardzo absorbującej pracy zawodowej.

W kategorii „Propagowanie natury w mediach” – Mariola Bojarska-Ferenc. Została doceniona za stworzenie ponad 2 tysięcy programów telewizyjnych oraz 200 artykułów w prasie promujących zdrowy styl życia, za to, że w swoim programie „Sztuka życia” uświadamia widzów m.in. w zakresie zdrowego odżywiania, za to, że jest prekursorką fitnessu w Polsce i w swoich poradnikach podpowiada, jak żyć w zgodzie z naturą. Poprzez swój upór i konsekwencję wpoiła Polakom ideę dbania o zdrowie. Godne uhonorowania jest także to, że za swoją życiową misję uważa popularyzowanie zdrowego stylu życia.

esencja_natury_golec_photo_ferenc

W kategorii „Inspiracja naturą w sztuce” – Tomasz Sikora – fotografik. Został uhonorowany w uznaniu za prace, które oddają piękno zaklęte w naturze, za krajobrazy Lubelszczyzny, za ideę projektu multimedialnego „Usłyszane w ciszy” osnutą wokół tematu ciszy, zjawiska coraz rzadszego w hałaśliwym pędzie cywilizacji. Za to, że fotograficznie, ciszę tę odnalazł w kontakcie z naturą i przedstawił w formie niezapomnianych pejzaży.

esencja_natury_golec_photo_sikora

W kategorii „Wykorzystanie natury w pracach naukowych” – prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska. Kierownik Zakładu Opieki Farmaceutycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymała statuetkę w uznaniu za swoją pracę, za to, że aktywnie zajmuje się żywieniową promocją zdrowia oraz edukacją zdrowotną wszystkich grup społecznych, a także za stworzenie Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka.

esencja_natury_golec_photo_wojciechowska

Laureatami poprzednich edycji Herbapol – Esencja Natury są: Wojciech Modest Amaro, Przemysław Babiarz, Kinga Baranowska, Krzysztof Baranowski, prof. Iwona Wawer, Martyna Wojciechowska, prof. Jerzy Woy-Wojciechowski, Olgierd Budrewicz, Sebastian Karpiel-Bułecka, Jacek Pałkiewicz, Marek Kamiński, Beata Pawlikowska, Maja Popielarska, prof. Halina Strzelecka, prof. Kazimierz Głowniak, aktorskie małżeństwo Alicja Jachiewicz-Szmidt i Stefan Szmidt, Adam Wajrak, Mateusz Kusznierewicz, Tomasz Tomaszewski i prof. Piotr Kuna.

W tym roku galę poprowadził Maciej Stuhr. Wieczór uświetnił znakomity występ laureatki z 2009 roku Anny Marii Jopek z zespołem w składzie: Robert Kubiszyn, Marek Napiórkowski i Pedro Nazaruk. Udział w uroczystości wzięli m.in.: Maja Popielarska, Jerzy Iwaszkiewicz, Andrzej Pągowski, Krzysztof Baranowski, Waldemar Dąbrowski, Alicja Resich-Modlińska, Szymon Majewski, Joseph Seeletso.
Pomysłodawcą nagród jest firma Herbapol-Lublin S.A. Od pięciu lat, otrzymują je osobowości świata nauki, sportu, sztuki oraz mediów, dla których natura stanowi nieodłączny element życia.

 

Produkty Herbapol