Aktualności

Powrót do listy

Trzy pyszne drinki bezalkoholowe, które możesz wykonać samodzielnie, w domu!

Trzy pyszne drinki bezalkoholowe, które możesz wykonać samodzielnie, w domu!

Drinki bezalkoholowe są świetnym uzupełnieniem każdej imprezy w gronie przyjaciół!Wystarczy jedynie odpowiedni dobór składników, odrobina fantazji i zaangażowania, aby zachwycić swoich gości. Często udaje się uzyskać naprawdę rewelacyjne efekty z użyciem kilku prostych składników.
Co będzie nam potrzebne do przygotowania drinków w domu?nPrzede wszystkim – sporo wyobraźni oraz zainteresowania się tematyką przygotowywania drinków.
Nie jest to nic skomplikowanego. Do przygotowania podstawowych drinków potrzebne będą następujące akcesoria:

    – szklanki,
    – syropy owocowe lub ziołowe,
    – woda gazowana
    – lód,
    – łyżeczka barmańska lub shaker,
    – soki owocowe,
    – elementy dekoracyjne: parasolki, kolorowe rurki etc.

O ile w bazowych składnikach takich koktajli istnieje ograniczone pole manewru, o tyle syropy do drinków pozwalają na dowolne lawirowanie z tworzeniem naprawdę kreatywnych drinków!

(Nie)taki wściekły pies – przykład prostego i smacznego drinka
Bardzo prostym drinkiem w wersji virgin będzie wściekły pies. Jest bajecznie prosty w przygotowaniu i nie wymaga dokładnego odmierzania, stosowania shakerów lub wykonywania innych zabiegów barmańskich. Do dużej szklanki– najlepiej 250ml należy wlać około 150 mililitrów wody gazowanej, dodać nieco syropu wiśniowego lub jeszcze lepiej – malinowego. Świetnie pod względem smakowym sprawdzają się syropy z Herbapolu, gdyż nie są przesadnie słodkie. Po dodaniu syropu należy ostrożnie wlać od kieliszka kilka kropli tabasco!

Wyjątkowy Whiting Sunset z syropem Herbapolu – Polska odpowiedź na pysznego drinka!

Przygotowujący drinki nie zdają sobie sprawy z tego, że bardzo popularny wśród barmanów składnik, jakim jest grenadyna można skutecznie zastąpić syropem malinowym lub wiśniowym. Również tutaj produkty Herbapolu sprawdzą się wprost doskonale. Do Whiting Sunset potrzebne będzie:

    – woda gazowana (60ml),
    – sok z cytryny lub limonki (30ml),
    – syrop malinowy/wiśniowy Owocowa Spiżarnia marki Herbapol (20ml),
    – sok pomarańczowy – najlepiej świeżo wyciśnięty (około 200 ml),
    – lód w kostkach

Przygotowanie go jest bajecznie proste – wystarczy jedynie wlać do dużego kieliszka wodę gazowaną, sok z cytryny i sok pomarańczowy, na końcu dodać syrop owocowy.
Polskie syropy są świetną alternatywą dla klasycznej grenadyny. Co więcej, syropy z linii Owocowa Spiżarnia marki Herbapol nie zawierają konserwantów – dlatego między innymi nie są one tylko zamiennikiem, ale smaczniejszą alternatywą dla zastosowania grenadyny w przygotowaniu drinków bezalkoholowych.

Tego rodzaju drinki doskonale się sprawdzą w przypadku spotkań towarzyskich, imprez okolicznościowych i uroczystości rodzinnych. Będą ciekawą alternatywą dla dostępnych w sklepach napojów gazowanych. Dobrze przygotowane koktajle będą także pięknie wyglądać, zwłaszcza gdy podamy je w ozdobnych kieliszkach lub efektownych szklankach.

Produkty Herbapol