Powrót do listy

Bieg Solidarności

18 października w Tarnobrzegu zorganizowano 3. Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi  na Schizofrenię, w którym udział wzięło 200 osób. Bieg ma na celu integrację środowisk osób zdrowych i chorych, dorosłych i dzieci. Ma uświadamiać, że wspólnie możemy zmieniać świat , należy tylko być otwartym na potrzeby drugiego człowieka. Główna ideą tego  wydarzenia jest to, że każdy, bez względu na swoje ograniczenia, może go ukończyć. Wymagająca trasa wynosiła prawie 6km i prowadziła wzdłuż Wisły. Zwycięzcą biegu został już po raz trzeci Mariusz Turczyn, który dystans przebiegł w czasie 20 minut i 14 sekund. Wszystkie osoby, które wzięły udział w biegu ukończyły go z sukcesem, przekonując się iż nie ma rzeczy niemożliwych. Głównym sponsorem tej szczytnej imprezy firma „Herbapol-Lublin” S.A.! Biegacze w pakietach startowych otrzymali nasze produkty. Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy!