Powrót do listy

5. Konferencja „Roślina – źródłem materiału badawczego”

5. Konferencja „Roślina – źródłem materiału badawczego”

W dniach 21-24 czerwca 2017 roku w Lublinie odbyła się piąta edycja Konferencji „Roślina – źródłem materiału badawczego”. Spotkanie organizowane przez Lubelskie Towarzystwo Wpierania Nauk Farmaceutycznych, Polską Akademię Nauk Odział w Lublinie oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, już na stałe wpisało się w lubelski kalendarz wydarzeń naukowych. Głównym celem konferencji jest wymiana doświadczeń i poszerzenie współpracy pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin, których łączy materiał roślinny jako przedmiot badań i zainteresowań naukowych. Podczas dwóch dni trwania konferencji zaprezentowano 12 wystąpień ustnych oraz 133 prace posterowe.

Podobnie jak w przypadku poprzednich lat, również tegoroczna edycja miała zasięg międzynarodowy. Uczestnicy konferencji mieli przyjemność zapoznać się z wynikami badań znakomitych naukowców reprezentujących polskie, a także zagraniczne ośrodki naukowe takich krajów jak Belgia, Bułgaria, Czechy, Francja, Grecja, Gruzja, Holandia, Kanada, Kazachstan, Litwa, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania oraz Włochy.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka, Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Andrzeja Dropa, Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prof. dr hab. Stanisława Michałowskiego oraz Jego Magnificencji Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Zygmunta Litwińczuka.

Marka Herbapol od lat znana jest tego, że czerpie inspirację z natury, dzieląc się z konsumentami produktami najwyższej jakości. Nie mogło nas więc zabraknąć na wspomnianej konferencji – każdy z uczestników mógł podczas tego wydarzenia skosztować naszych produktów; przygotowaliśmy także pakiety produktowe dla każdej z uczestniczących osób.

konferencja roslinna1

Produkty Herbapol